Rekord u broju putnika

21. jul 2014.

Montenegro Airlines oborio rekord

Tokom jednog dana prevezeno 3124 putnika

20. jul 2014. godine ostaće upamćen u nacionalnoj avio-kompaniji po rekordu u broju prevezenih putnika u toku jednog dana. Naime, crnogorski avio-prevoznik tokom jučerašnjeg dana prevezao je tačno 3.124 putnika, što nije zabilježeno još od 2010. godine.

Ovaj rezultat predstavlja svojevrstan kuriozitet u poslovanju nacionalnog avio-prevoznika, ako se uzme u obzir činjenica da je 2010. godine Montenegro Airlines saobraćao sa flotom od osam aviona, dok je ova brojka ostvarena sa flotom od šest vazduhoplova.

Odbor direktora nacionalne avio-kompanije, Montenegro Airlinesa, prošle nedjelje je razmatrao Izvještaj o poslovanju avio-kompanije za 2013. godinu. Sa kapacitetom od šest vazduhoplova nacionalni avio-prevoznik je tokom 2013. godine zabilježio bolji rezultat poslovanja za 12,74 odsto u odnosu na prethodnu godinu.Troškovi poslovanja su smanjeni za 4 odsto, što predstavlja rezultat preduzetih sveobuhvatnih mjera racionalizacije koje se sprovode u nacionanoj avio-kompaniji.

Pored jake konkurencije na trzištu, pogotovo u eri kada je sve više niskobudžetnih avio-kompanija pojavljuje na našem nebu, Montenegro Airlines ipak uspijeva da preveze skoro 50 odsto od ukupnog broja avio-putnika koji dolaze u Crnu Goru, na godišnjem nivou. To je upravo dokaz da nacionalni avio-prevoznik uspijeva da se izbori za svoju poziciju. Sve navedeno se uklapa u koncept većinskog vlasnika, Vlade Crne Gore, a odnosi se na dostupnost Crne Gore kao turističke destinacije gdje avio-saobraćaju pripada posebno mjesto.

Pregled svih vesti

Od Polazak
Do
Odrasli (25-59) Omladina (12-24)
Djeca (2-11) Infanti (0-1)
Seniori (60+)